18:28 День інвалідів в Замшанах. | |
Сенс проведення подібних заходів в окремо взятих селах Ратнівщини полягає в тому, аби започаткувати традицію залучення місцевих громад до роботи з інвалідами. Цього разу Замшанівська сільська рада, на чолі з головою, Токарським Василем Лукичем, організувала свято для осіб з вадами здоров’я, які проживають на території села. З числа 70 інвалідів, прописаних в Замшанах, було запрошено на свято 30 чоловік. Відбір проводився згідно тяжкості захворювання та можливостей інвалідів. Сценарій свята та план його проведення був узгоджений з керівництвом району, тож акція мала загально районний статус. З ініціативи "Ратнівського осередку інвалідів" на свято було запрошено членів цієї організації, в кількості 20 осіб. Неповносправні жителі Ратного та прилеглих сіл району мали можливість зустрітися зі своїми знайомими, переглянути концертну програму та задати питання посадовим особам. На відзначенні дня інвалідів в Замшанах були присутні: голова Ратнівської державної адміністрації Цепух Лариса Григорівна, голова районної ради Макарук Микола Михайлович, начальник УПСЗН Бебес Микола Федорович, начальник територіального центру з надання соціальних послуг населенню Середюк Михайло Петрович, головний лікар Ратнівської районної лікарні Бегаль Михайло Григорович, та інші посадові особи. Замшанівці організували свято власними силами. До участі в заході було залучено виконком сільської ради, учителів та учнів місцевої школи, працівників будинку культури та місцевих підприємців. Подарунки для інвалідів надали: Палій Василь Григорович, Бохонюк Наталія Вікторівна, Михалевич Лариса Федорівна, Михалевич Людмила Степанівна та Петрик Наталія Іванівна. Ратнівска державна адміністрація залучила до акції представників церкви "П’ятидесятників" - подарункові набори від них стали досить вагомим внеском до сімейного бюджету інвалідів. Свято проводилось підчас Різдвяного посту, та в час, коли в Україні відбуваються бойові дії, а тому мало суто патріотичну направленість. Висловлюємо велику подяку всім, хто відгукнувся на призив організаторів і підтримав проведення святкового заходу. "МИР І ЗЛАГОДА В ЗАМШАНАХ" СЦЕНАРІЙ СВЯТА
Ведуча. Сьогодні наша зустріч присвячена міжнародному дню інвалідів. З цього приводу пропоную влаштувати свято миру і злагоди, добра та милосердя. І хай початком свята стане пісня у виконанні Марини Мажули – «Киїська русь» Ведучий. Доброта і милосердя - два крила на яких тримається людство. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги. В Україні живе кілька мільйонів людей з інвалідністю, або просто самотніх, які потребують сторонньої допомоги. А в зв’язку з останніми подіями наше суспільство зіткнулося з новою проблемою – великою кількістю поранених військових. Ведуча. Для тих, хто ще вчора був здоровою людиною, діагноз «інвалід» не повинен стати вироком. Ми не залишимо їх у чотирьох стінах, сам на сам зі своїми проблемами, хворобами. Зараз до вашої уваги презентація під назвою «Інвалідність – не вирок» (аби листати презентацію, тисніть пробіл). Диктор Мажула Володимир. (час презентації 10 хв.) Ведуча. Що людині потрібно для щастя? … Так, - здоров'я, хороші друзі, щоб рідні довго жили. А ще потрібно, щоб поруч із нами були завжди добрі чуйні люди. І добре коли такими людьми є ті, хто взяв на себе тягар влади або обов’язки тої чи іншої посади.
Ведуча. Є поміж нас багаті й бідні.
Ведуча. Тягар влади ніколи не був легким. Хочеться подякувати Ларисі Григорівні та Миколі Михайловичу за те, що вшанували своєю присутністю наше свято. А найщиріша подяка – з вуст дітей. Прозвучить вірш «Я українка» у виконанні Соломії Бірук. (звучить вірш) Ведучий. Наша Україна – благословенна земля, а мир і спокій запанують на ній тоді, коли кожна людина житиме з добротою в думках, миром у серці, та з Богом в душі! Ведуча. За сонця квітку полум'яну, Ведучий. Кажуть, що українська пісня, то зачарована молитва, яка розправляє свої крила тільки злітаючи з вуст щирих людей. Зустрічайте, наші артисти, з українськими народними піснями: «Їхав козак на війноньку» та «Два сухих дуби» (тріо виконує пісні) Ведуча. В нашій культурі вже так повелося, що батьківська рука повинна відчуватися у всьому: чи в управлінні державою чи в керівництві місцевою громадою. Тримати руку на пульсі подій і завжди вчасно діяти може той, хто зі справжньою Любов’ю ставиться до своєї землі і людей, які на ній проживають.
Ведуча. Кажімо більше ніжних слів Ведучий. Привітні й теплі слова з вуст керівника громади – це завжди добре. А зараз нам стане ще тепліше від музичного подарунку. Лине пісня «Мама й тато» у виконанні Соломії Бірук та Дудки Дарини. (виконують пісню) Ведуча. Що ж таке справжня доброта? Мабуть, - це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.
Ведуча. Тільки вимовимо тихо Ведучий. Дякуємо Миколі Федоровичу за те, що він поєднує свою працю з добрим ставленням до людей. Зараз добро та посмішки засяють на всіх наших обличчях. Зустрічайте: танцювальний колектив «Оріон». Художній керівник Наталія Бащук … ( виконують танець) Ведучий. Будь-який танець виглядає гармонійно, коли всі його учасники об’єднані єдиним настроєм, єдиною ідеєю і єдиним поривом. Керує і спрямовує будь-який танець хореограф, а в реальному житті у людей повинен бути мудрий керівник.
Ведучий. Дякуємо Валентині Пегасівні за її працю. Доброта людини - у її погляді, лагідних очах, щирій усмішці. А ще в доброму й привітному слові. Часом нам так не вистачає його! Отже будьмо уважні один до одного і приходьмо на допомогу. Ведуча. Холодного зимового дня, саме напередодні нашого свята послав Бог маленького Янгола Добра на Землю, щоб той подивився, як живеться людям і чи потребують вони допомоги. Дозволив там бути Янголу лише одну хвилину. Ось цей посланець вже перед нами у невеликому Волинському селі Замшани. Ведучий. Зустрічайте: Михайлик Козел з піснею «Батько» ( виконує пісню) Ведуча. Існують люди, які не претендують на роль Янгола, але час від часу їм доводиться виконувати його обов’язки. Саме від них значною мірою залежить добробут суспільства. З тих податків, які вони виплачують, поповнюється казна держави. Ведучий. Тому саме від цих людей залежать соціальні виплати, придбання засобів реабілітації, зростання пенсій, лікування та захищеність людей з вадами здоров’я. Сьогодні вони приготували подарунки. Запрошуємо присутніх в залі підприємців вийти в центр залу, щоб сказати кілька привітальних слів.
Ведуча. Дякуємо нашим благодійникам. Нехай ваше здоров’я, удача і матеріальні прибутки будуть рясними, як грона калини, погожого осіннього дня. Ведучий. Лунає пісня Олени Козел «Цвіте калина» (лунає пісня) Ведучий. Добрі справи завжди знаходять відгук в серцях тих, на кого вони спрямовані. Відгукнувшись на запрошення відвідати наше свято, Щедрук Петро з села Велемче пообіцяв подякувати організаторам своїми віршами. Запрошуємо Петра Петровича до мікрофону (читає вірш).
Ведучий. Зараз нам знову допоможуть підтримати гарний настрій учасники гурту «оріон» (танцюють композицію) Ведучий. Інколи сила ховається за неміччю, доброта за стриманістю, а краса оточена колючками. Але найгарніші ті квіти, що ростуть на скелях. Коли людина не цурається своїх талантів, плекає їх і дарує оточуючим, то вони розцвітають мов пелюстки найдивніших квітів.
Ведучий. В нелегкий для України час ми зібрали вас в цьому залі. Всі присутні люди з інвалідністю мають мужність жити наперекір нелегкій долі. Якщо брати з вас приклад, то ми віримо, що за зразком подібної незламності духу оживе і наша держава.
Ведучий. Прийміть музичне вітання від Іванни Старушик: пісня Україна. (звучить пісня)
Ведучий. Дякуємо усім за промови, що не лишилися байдужими і підтримали організаторів свята своєю присутністю. Все буде добре в нашому домі. Україна встане з колін і буде процвітати на тій благословенній землі, яку їй дав Господь. Звучить пісня «Буде Україна на землі». Цепух Лариса Григорівна знайомить гостей свята з присутніми посадовими особами і запрошує до діалогу, аби інваліди та супроводжуючі особи ставили свої запитання. (звучать запитання бажаючих)
Програма свята1.«Киїська русь» - Мажула Марина 2.Презентація під назвою «Інвалідність – не вирок» - Мажула Володимир 4.«Їхав козак на війноньку» та «Два сухих дуби» 5.«Мама й тато» - Соломія Бірук та Дудка Дарина 6.Танцювальний колектив «Оріон». 7.«Батько» - Михайлик Козел 8.«Цвіте калина» - Альона Козел 9. Вірш Петра Петровича Щедрука з Велемча. 10.Гурт «оріон» 11.«Ой у вишневому саду» та «Поговори со мною мама» - Марина Мажула 12.Володимир Мажула вірші 13.Пісня Україна – Іванна Старушик 14.Пісня «Буде Україна на землі».
| |
|
Всього коментарів: 5 | ||||
| ||||